سفارش تبلیغ
صبا
free-java.blogfa

ابزار وبلاگ

سفارش تبلیغ
صبا

ترنم یاس
قالب وبلاگ
لینک دوستان

 

یا امام رضا

پا تو که میون صحن جامع میگذاری انبوه جمعیتی که گروه گروه و تک تک برای عرض ارادت و عزاداری از راه دور و نزدیک و عده ای با پای پیاده اومده اند رو میبینی . هرکدوم مشغول کاری . بعضی سینه میزنند . بعضی گریه میکنند. عده ای زیارت نامه میخونند. بعضی دیشب رو تا صبح تو حرم ایستاده اند. وحتما تا صبح چند مورد بیمار شفا داده شده رو دیده اند. من تو این چند سالی که مشهدم و هر وقت مانند این شبها در حرم بودم نبوده که نباشد بیمارانی که شفا یافته اند.و حاجتمندانی که حاجت گرفته اند.کار ندارم.

از حرم که میای بیرون هنوز از در فاصله ای نگرفته ای که میبینی زائرای آقا چادراشونو جمع میکنند و تو کیفشون میگذارند . انگار مثل مسیحیا که وقتی میرند کلیسا باید روسری سرشون کنند .گویی تنها نامحرمشون خداست و این جا هم گویی فقط امام رضا نامحرمه .

 حالا کار ندارم که اگه تذکر خدام حرم نباشد بعید نیست حرمت آقا را هم نخواهند نگه دارند.

میریم تاکسی سوار بشیم. قدیم ترها بعضی رانندگان تاکسی ها ویا شخصی ها در همچین روزهایی صلواتی کار میکردند . و میگفتند در آمد تو همچین روزهایی شگون ندارد . نذر داشتند که برای زائران آقا خدمت کنند تا نامشون جزو خدام آقا ثبت بشه . ولی حالا یا تعدادشون خیلی کم شده . یا جمعیت خیلی زیاد شده که به چشم نمیان. بقیه ماشین ها هم فقط دربستی تو مسیر های دور میرند و مسیرهای نزدیک رو حتی دربست هم نمیبرند چرا که کرایه اش کم تر میشود.خلاصه یکی به ما رحمش اومد تا مقداری از مسیر مارو برسونه.شروع کرد به دردو دل کردن که این روزها ما از نون خوردن می افتیم از بس که شلوغ میشه و راهها رو میبندند. نمیشه کاسبی کرد. با تعجب گفتم ما مشهدیها که هر چی داریم ا زصدقه سر آقا و زائراش داریم . منکه بعید میدونم تو این روزها کاسبی شما کم تر بشه . شروع کرد که نه گرونیه و اصطهلاک ماشین چنین و چنانه و خلاصه حوصله حرف زیادی نداشتم . هیچی نگفتم تا نوارش که تموم شه خودش خاموش بشه.

رفتیم هیئت تا با عزاداران کمی عزاداری کنیم و مرهمی رو زخمها مون بذاریم .آقا مطلبی گفت که خیلی به دل نشست . با واسطه از یکی از علما نقل میکرد که در موقعیتی که در قم مقابل حرم حضرت معصومه به آقای سیدی که از حرم بیرون می آمده ظرفی آب تعارف میکند و از ایشان میخواهند که برای ظهور امام زمان دعا کنند.آقا میفرماید اگر شیعیان به اندازه آبی که موقع تشنگی میطلبد مارا میطلبیدند و برا ی ظهور دعا میکردند فرج میرسید.

آقا هم دلش پر است از دست ما شیعه ها

هنوز در حق خودمان آن قدر که اهل باطل بر باطلشان پایبندند استوار نیستیم.

گوییی همه منتظرند یکی دیگه بیاد دنیا رو راست وریس کنه و در کنارش یک خونه وماشین وزن وبچه ترگل و ورگل هم به ما بده و مریض هم نشیم و امام رضا هم باشه برا هر وقت که مریض شدیم و دکترا بلد نبودندخوبمون کنند به عنوان متخصص امراض لاعلاج با هزینه یک شب گریه .

تازه اگه شفا نداد با طلبکاری بگیم دیگه حرمت که نمیایم بماند نماز هم برا خدا نمیخونیم دو قورت ونیم دیگه اش هم باشه طلب بابامون .

به به بنازم ارادتها رو

قبول نداری؟

من با چشمهای خودم هر روز یک جورشو میبینم.

شنیده بودم که آقا هر روز صبح و عصر بر مصیبتهای مولا گریه میکنند. قبلا تعجب میکردم . اما میبینم تعجبی نیست . ماکه آدمی نیستیم روزی که بر مصیبتهای این ملت گریه نکنیم نیست .

روزی که صد تا دویست تا بی گناه رو به جرم بی گناهی قتل عام نکنند ، نیست . روزی که بی گناهی با وسوسه ای فریب نخورد تا آلوده و سر فکنده نشود نیست.گاهی گویا هیچ روزنه امیدی نیست .

تاریک

آقا غریب است

میان سیل انبوه زائران و شیعیان

 شیعیانی که گریستن را یاد گرفته اند و تازه همین را هم درست نمیدانند ویا نمیخواهند بدانند. به درد دیگر نمیدانم میخورند یا نه؟ اگر میخوردند حتما دنیا اینقدر لازم بود منتظر بماند.

 عجبا لحلم الله!

 

 


[ شنبه 91/10/23 ] [ 11:9 صبح ] [ ترنم یاس ] [ نظرات () ]

آیا به نظر خودتان جزو افراد شاد هستید یا فکر می‌کنید که مسئولیت‌های سنگین زندگی اجازه شادبودن را به شما نمی‌دهد؟ بهتر است که به جای فکرکردن به جواب این سوال آزمون زیر را انجام بدهید تا متوجه بشوید که سطح شادی‌تان چقدر است... شما می‌توانید برای هر سوال، 6 نوع پاسخ متفاوت داشته باشید و در نهایت با جمع‌کردن امتیازهایی که کسب کرده‌اید جواب آزمون را در مورد خودتان تفسیر کنید:

و اما سـوال هـا :


1. چقدر فکر می‌کنید که برای خودتان و دیگران مهم هستید؟

2. چقدر احساس باارزش بودن دارید؟

3. چقدر احساسات خوب و امیدوارکننده دارید؟

4. چقدر احساس می‌کنید که کارها بدون شما انجام نمی‌شوند؟

5. چقدر در زندگی‌تان به دنبال اهداف خاص و دست‌یافتنی هستید؟

6. چقدر فکر می‌کنید که آدم قابل‌احترامی هستید؟

7. چقدر فکر می‌کنید امکان رسیدن به اهدافتان در زندگی زیاد است؟

8. چقدر فکر می‌کنید که قدرت تفکر شما روی بهبود زندگی‌تان تاثیر دارد؟

9. چقدر فکر می‌کنید که خودتان را دوست دارید؟


و حالا امتیازهـا :

اصلا برایم اهمیتی ندارد: 0 امتیاز
هرگز:
1 امتیاز
گاهی اوقات:
3 امتیاز
معمولا:
4 امتیاز
بیشتر اوقات:
5 امتیاز
همیشه:
6 امتیاز


تـفسیـر آزمـون :

امتیاز 0 تا 6: واقعا چرا اینقدر ناراحت و ناامید هستید؟! بهتر است که خیلی زود به یک مشاور روان‌شناس مراجعه کنید و از همین فردا هم سبک زندگی‌تان را تغییر دهید. زندگی شما به تزریق شادی واقعی و فوری نیاز دارد!

امتیاز 7 تا 13: شما به‌طور وحشتناکی از یأس و نارضایتی از زندگی رنج می‌برید و این موضوع اصلا برای سلامت روان‌تان خوب نیست. شما با این سطح از ناامیدی در زندگی‌تان به مشکل بر خواهید خورد!

امتیاز 14 تا 21: شما دوست دارید که آدم شادی باشید اما این سطح رضایت از خود و زندگی‌تان نمی‌تواند باعث غرور و سربلندی شما و نشان‌دهنده شادبودنتان در زندگی باشد. برخی از مسایلی که باعث دور شدن شما از شادی شده‌اند، بسیار پیش پا افتاده و قابل حل هستند بنابراین از همین امروز این مسایل را شناسایی کنید و موانع رسیدن به شادی‌تان را کنار بزنید. به یاد داشته باشید که گذشتن از خطای دیگران، نگاه‌کردن به زندگی زیردستان، قانع بودن به داشته‌ها در زندگی و روزی یکی دو ساعت صحبت‌کردن با همسر یا پدر و مادر می‌تواند سطح شادی شما را در زندگی‌تان به مراتب بالاتر از چیزی که هست ببرد.

امتیاز 22 تا 31: بیشتر افراد جوامع مختلف در این سطح از شادی و رضایت در زندگی‌شان هستند به دلیل اینکه معمولا ما آدم‌ها در زندگی‌مان گیج و سردرگم هستیم و نمی‌توانیم به راحتی تصمیم بگیریم که کدام راه به صلاحمان است و در نهایت باعث رضایت‌مان می‌شود. انسان‌هایی که در این سطح از رضایت قرار دارند، معمولا از نوعی ترس برای تصمیم‌گیری و انجام دادن کارهایشان رنج می‌برند و همین ترس، اجازه شاد بودن را به آنها نمی‌دهد. افراد این گروه، معمولا از عوض کردن خانه یا حتی خودروی خود هم می‌ترسند مبادا با فروش آنها، دیگر خانه یا خودروی مناسبی پیدا نکنند! بنابراین اگر شما می‌خواهید که یک سر و گردن از نظر رضایت درونی و رسیدن به موفقیت‌های مورد نظرتان در زندگی نسبت به دیگران بالاتر باشید، بهتر است که کمی به خودتان بیایید و از همین امروز، از پیله ترستان بیرون بیایید و قدرت ریسک‌پذیری‌تان را بالا ببرید تا به شادی و رضایت بیشتری در طول زندگی‌تان برسید!

امتیاز 32 تا 41: شما معمولا آدم شادی هستید اما گاهی هم از دست زمین و زمان شکایت دارید. بهتر است همیشه این نکته را به خاطر بسپارید که زندگی، بالا و پایین دارد و اگر بتوانید کمی خودتان را با شرایط زمانه، بیشتر وفق بدهید. حتما همیشه آدم شادی خواهید بود و این شادی باعث رسیدن شما به اهداف بزرگ‌تان در زندگی هم خواهد شد.

امتیاز 42 تا 48: شما بیشتر وقت‌ها، آدم خیلی شادی هستید و دیگران هم به خاطر همین روحیه شادتان، شما را دوست دارند و همیشه دور و برتان هستند. اما گاهی اوقات کار خیلی زیاد باعث خستگی و از کوره‌دررفتن شما می‌شود. بنابراین باید خیلی مراقب باشید که این از کوره‌دررفتن‌ها روحیه شادتان را تحت‌تاثیر قرار ندهد و اطرافیانتان را از شما نرنجاند. بهتر است که وقتی خسته هستید،‌ به جای بودن در جمع خانواده یا دوستان، به پارک بروید و کمی قدم بزنید یا حتی یک ساعت بخوابید!

امتیاز 49 تا 54: به شما تبریک می‌گوییم. شما جزو شادترین افراد روی کره زمین هستید که هیچ چیزی نمی‌تواند شادی و خوشی شما را خراب کند یا آن را تحت‌تاثیر قرار بدهد. شما اعتمادبه‌نفس بالایی دارید و باید از این بابت به خودتان ببالید! بودنتان در جمع‌های دوستانه یا خانوادگی به معنای قرارداشتن یک بمب خنده در میان آنهاست و به همین خاطر هم دیگران از صمیم قلب عاشق شما و روحیه شادتان هستند.

منبع: success quiz


[ چهارشنبه 91/10/6 ] [ 11:20 عصر ] [ ترنم یاس ] [ نظرات () ]

جملههای عـالی از انـسانهای عـادی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


خوشبختی یعنی بدست آوردن یک زندگی و تقسیم آن با دیگران!

برای زندگی کردن دو راه وجود دارد. یکی اینکه گویی هیچ معجزه ای وجود ندارد و دیگری اینکه گویی همه چیز یک معجزه است.

اگر میدانستید که افکارتان چقدر قدرتمند است، هیچگاه حتی برای یک بار دیگر هم منفی فکر نمی کردید!

در یک رابطه بودن به معنای بوسیدن، قرار گذاشتن یا در دسترس بودن نیست. به معنای بودن با کسی است که شما را به گونه ای خوشحال کند که هیچ کس دیگری نتواند!

فقط کسانی را در زندگیتان نیاز دارید که در زندگیشان نیازمند شما باشند.

یک پسر میداند چیزی را که میخواهد چگونه بدست آورد و یک مرد میداند چیزی را که بدست آورده چگونه نگه دارد.

ممکن است شاهزاده ام را پیدا کنم اما پـــدرم همیشه پادشاه من خواهد ماند!

هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک "انتخاب" است.

به خودتان اجازه ندهید توسط این سه چیز تحت کنترل درآیید: گذشته تان، مردم و پول.

ذهن فراموش می کند اما دل همیشه بخاطرش می ماند.

هرگز برای کسی که شما را می آزارد گریه نکنید... در عوض لبخند بزنید و به او بگویید، ممنون بخاطر اینکه به من فرصتی دادی تا کسی بهتر از تو را پیدا کنم!

همیشه دنبال افرادی که کمترین اهمیت را در زندگی به ما می دهند می دویم. چرا به این کار پایان ندهیم و اطرافمان را نگاه نکنیم تا ببینیم چه کسانی دنبال ما می دوند؟

همه افراد به عنوان یک انسان قابل احترامند اما از هیچکس نباید بت ساخته شود.

اگر کسی را ترک می کنید لااقل به وی علتش را توضیح دهید؛ چون اینکه ببیند لایق یک توضیح ساده هم نبوده، دردناک تر از خود ترک شدن است.

کسانی که زندگی خود را وقف بدست آورن منافع مادی و ثروت کرده اند به شما خواهند گفت که احساس خوشبختی را در اموال خود نمی یابند. خوشبختی هرگز انعکاس ثروتهای مادی یک شخص نیست، بلکه انعکاس ثروتهای معنوی و احساسی او است.

6 کلید یک رابطه موفق: دوستی، آزادی، صداقت، اعتماد، درک و گفتگو.

اگر خدا دعاهای شما را مستجاب کند، ایمانتان را افزایش داده، اگر با تاخیر مستجاب کند، صبرتان را زیاد کرده و اگر مستجاب نکند، چیز بهتری برایتان در نظر دارد.

کلمات، قدرت آزار دادن شما را ندارند، مگر اینکه گوینده آن برایتان بسیار عزیز باشد.

هرگاه آماده بودید عاشق شوید، نه هرگاه که تنها بودید.

دردناک ترین محبتها آنهایی است که با ریا، تزویر و تظاهر آمیخته است و لذت بخشترین محبتها آنهایی هستند که در عین کوچک بودن با خلوص نیت و با بی آلایشی همراه است.

فرار کردن از مشکلات فقط فاصله رسیدن به راه حل را افزایش می دهد. آسانترین راه برای گریختن از مشکلات حل کردن آنها است.

انسان نمی تواند اقیانوسهای جدید را کشف کند مگر اینکه شجاعت از دست دادن دیدن ساحل را داشته باشد.

یک فرد موفق کسی است که بتواند از آجرهایی که دیگران به طرفش پرتاب کرده اند، ساختمانی محکم بنا کند.

اگر نتوانید به یک خانم احترام بگذارید، حق صحبت کردن با وی را از دست خواهید داد.

وقتی کسی را می بخشید، شخصی که بیشترین منفعت را می برد، خود شما هستید.

سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد.

کلمات بیش از آنچه که شما تصور می کنید تاثیر گذارند. همیشه پیش از صحبت کردن فکر کنید.

گفتن خداحافظ به کسی که نمی خواهید بگذارید برود واقعاً دردناک است، اما حتی دردناک تر این است که از کسی که هیچگاه قصد ماندن نداشته بخواهید بماند.

وقتی به کسی بطور کامل و بدون هیچ شک و تردیدی اعتماد می کنید، در نهایت دو نتیجه کلی خواهید داشت: شخصی برای زندگی یــــا درسی برای زندگی!

همه مردم را "بعضی مواقع" می‌توان فریفت و بعضی از مردم را برای "همه عمر" ! لیکن نمیتوان همه مردم را برای همه عمر فریب داد.

بی خردی اسارت بدنبال دارد و خرد موجب آزادی و رهایی است.

اگر باطل را نمی توان ساقط کرد می توان رسوا ساخت اگر حق را نمی توان استقرار بخشید می توان اثبات کرد طرح کرد و به زمان شناساند و زنده نگه داشت.

آنجا که چشمان مشتاقی برای انسانی اشک میریزد، زندگی به رنج کشیدنش می ارزد.

کاش در کتاب قطور زندگی سطری باشیم به یاد ماندنی، نه حاشیه ای فراموش شدنی ...

همه اشیاء دارای قیمت هستند و این تنها انسان است که دارای حرمت و منزلت است.

گوش شنونده همیشه در جست و جوی سخن خردمندانه و حکیمانه است.

کسی به فرجام زندگی آگاه نیست، خداوند هم نیازی به عبادت بنده ندارد.

چراغ مایه دفع تاریکی است و بدی جوهر تاریکی در زندگی آدمی است که از آن باید دوری جست.

جهان تنها از کسی به نیکی یاد می کند، که به آبادانی کوشیده باشد.

مردم به همان اندازه خوشبخت اند که خودشان تصمیم میگیرند.

خوشبختی به سراغ کسی میرود که فرصت اندیشیدن در مورد بدبختی را نداشته باشد.

دریا باش که اگر کسی سنگی به سویت پرتاب کرد سنگ غرق شود نه آنکه تو متلاطم شوی!

دیروز چک باطله است و فردا چک وعده ای است. امروز است که تنها نقدینه شماست. آن را عاقلانه هزینه کنید


[ چهارشنبه 91/10/6 ] [ 9:25 عصر ] [ ترنم یاس ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

لینک های مفید
صفحات دیگر
امکانات وب


بازدید امروز: 11
بازدید دیروز: 10
کل بازدیدها: 55367